Miks Karloova?

Peaksime ikkagi ära rääkima ka selle, kuidas me endale nime leidsime. Praegu tundub ju väga lihtne ja selge, miks Tartu Karlova linnaosas alguse saanud ettevõtmise nimeks on Karloova. Tegelikult aga jõudsime selleni läbi kuudepikkuse otsingu. Ega asjata öelda, et tuleb kodust kaugemale minna, et sinna ringiga tagasi jõuda. Nii meiega juhtuski.
Olime jõudnud arusaamiseni, et loovust on vaja kogu eluks, mõelnud kuidas ja milliste tegelusasjadega loovust ergutada ja arvasime, et nimi võiks seda kõike kajastada. Ja et nimes endas võiks loovus sees olla. Aga hetkel kui hakkasime nimevariante paberile reastama, siis oli korraga kogu loovus kadunud.

Alustasime loomulikult enda nimede kokkusobitamisega. See pole küll eriti loov ja uus lähenemine, aga katsetama ju pidi. Igaksjuhuks seda tulemust siia kirja ei pane, aga võite isegi ette kujutada, kuidas Katri ja Kaili algussilbid kokku kõlavad. Sedasorti huumor meile ei sobinud ja mängisime nädalaid igasuguste nn Lo-Lo- võimalustega. Läbisime ka põhjaliku retke Eestis ikka ja jälle kasutatud leidlike nimede hulgas. Otsisime nn ilusat lapsenime, mis midagi ka tähendab. Nagu Leidur või Elev või Tulev või Loomet. Ja siis moodustasime vahvaid kooslusi tüdrukute ja poiste nimedest…..

Kahjuks ettevõtte nime sellest ei väljunud. Lõpuks tuli hea mõte, et võiksime kokku kutsuda nimetalgu ehk koosoleku. Ühel aprillikuu õhtul koguneski väike seltskond Kaili köögilaua ümber. Ja pärast lühikest kokkuvõtet, et mis meil plaanis on ja mida nimi meie jaoks tähendama peaks, oligi nimi 30 minuti jooksul leitud!

Karloova on Karlovas sündinud. Karloova sees on loovus. See, et V-tähest sai südamekujutis oli meie jaoks päris ootamatu, aga õnnelik leid. Tõesti! See mõte sündis ju südamest ja muidugi teeme seda kõike südamega!

Loo lõpetuseks võib järeldada, et koostöös on midagi, mis loovuse liikuma paneb, ega asjata sündinud Karloova nimi koostöös. Seega, oleme teie jaoks see kooslus või kui soovite pere, kes aitab beebil loovusealge üles leida.

Südames teiega,
Katri ja Kaili
Järgmine
Hea alguse kollektsioon ja kujundid

Vastused puuduvad

Email again: