KUIDAS BEEBIL GAASIVALUSID LEEVENDADA?Gaasivalud on üks enamlevinud beebiea muresid, mille täpsed põhjused on teadmata. Seedetrakti ebaküpsus, psühholoogilised probleemid või piimavalgu allergia võivad olla gaasivalude tekkepõhjuseks.


Loe lisaks

Vähem mänguasju on rohkem!

Lapse kasvukeskkond mõjutab oluliselt tema arengut – arengut toetavat keskkonda luues on oluline pöörata tähelepanu ka mänguasjadele ja nende hulgale. Montessori pedagoogika kohaselt on lapsel mängimiseks vaja vaid mõnda üksikut talle sobilikku mänguasja ning piisavalt vaba aega, et oma ümbrust ja mänguasju uurida ja avastada.

Loe lisaks

Kuidas panna beebi kõhuli olemist nautima?

Kõhuli asendis saavad tugevaks Sinu beebi kaela-, selja- ja käelihased. Kõhuli asendis olemine on eelduseks kõigile järgnevatele olulistele oskustele nagu näiteks pivoteerimine, roomamine, käputamine, istumine, seismine ja lõpuks iseseisev kõnd. Kui Sinu laps ei armasta kõhuli asendis olemist, siis võivad eelnevalt kirjeldatud olulised motoorsed oskused lapse arengus hilineda või vahele jääda. Aga kuidas siis panna beebi kõhuli asendit nautima?
Loe lisaks

Palju õnne, armas Eesti!

On eriline tunne elada ajal, kui saame koos tähistada Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva. Selle suure sündmuse ootuses, tekkis varakult väike elevus hinge ja muidugi mõtlesime kingituse peale, mille Karloova saaks oma armsatele sõpadele sel puhul valmistada. Eks me saime peagi aru, et ühest kingist jääb kindlasti väheseks ja et võtame ette ikka suuremalt. Ehk et jõuame aasta jooksul teid veel mitu puhku üllatada!
Loe lisaks

TEGELUSTEKK VS LAMAMISTOOL

Tihtipeale ei taheta oma vastsündinud beebit põrandale asetada aga tegelikult on hea, kui Sinu beebi harjub juba varakult maas toimetama. Esialgu muidugi koos vanematega, et oleks hea ja turvaline uue keskkonnaga tutvuda.

Loe lisaks

Beebi areng ESIMESEL AASTAL

Beebi sünd on iga perekonna jaoks väga oluline ja erakordne sündmus. Iga beebi on eriline – omaette isiksus. Erinev on nii beebide iseloom, luu- ja lihaskond kui ka kodune kasvukeskond. Sellest tulenevalt on beebide arengutempo väga individuaalne. Lapse areng esimesel eluaastal on väga tormiline. Selili lamavast pambust saab iseseisvalt kõndiv väikelaps. Lapsed on programmeeritud läbima kõik arenguetapid. Me ei tohiks hüpata üle ühestki olulisest motoorse arengu etapist ja kiirustada finiši ehk kõndima hakkamise poole. Küll need iseseisvad sammud tulevad siis, kui laps selleks tõeliselt valmis on.

Loe lisaks

MIKS ON CE - vastavusmärgis OLULINE?

Me oleme ka varasemalt rääkinud sellest, et beebidele mänguasju luues on meile kõige olulisem, et need oleksid lapsele ohutud. Sellest oleme lähtunud kõikides valikutes – mänguasjade kangad on kvaiteetsest ökoloogilisest puuvillast, puidust detailid on valmistatud Eestis ning vahatatud spetsiaalse vahaga. Kohe alguses sai meile ka selgeks, et kui soovime hakata valmistama mänguasju, siis peavad need vastama Euroopa Liidu nõuetele ning kandma vastavat CE - vastavusmärgist.
Loe lisaks

Kangastest ja taaskasutusest

Kui asusime kangaid valima, sai väga kiiresti selgeks, et need peavad olema naturaalsed ja võimalusel ka ökoloogilised. Kuna me oma laste pealt nägime, et maailmaavastamine käib teatud vanuses just suu kaudu, siis eesmärgiks sai võetud, et meie mänguasjad tõesti oleksid sobilikud suhu pistmiseks.
Loe lisaks

Tegelustekid

Nüüd kus oleme tuttavaks saanud, siis äkki juba olete koos meiega märganud, kuidas Karloova pilgu läbi ruutudest, ristkülikutest, ringidest ja kolmnurkadest meid ümbritsev ruum kujuneb. On ju huvitav vaadata neid igapäevaseid asju, milleta me näiteks kodu ja seal olemist ette ei kujuta ja avastada, et need koosnevad mitmetest kujunditest. Kutsume teid niimoodi vaatlema meie tegelustekke ja tutvustame neid allpool lähemalt.

Loe lisaks

Hea alguse kollektsioon ja kujundid

Ruutudest, ristkülikutest, ringidest ja kolmnurkadest moodustub meid ümbritsev tuttav maailm. Karloova Hea alguse kollektsioon põhineb samuti kujunditel, millest moodustuvad lihtsad elemendid nagu näiteks maja. Ergutame Karloova mänguasjade vahendusel väikelapsi neid detaile märkama ja oleme ruumilise maailmapildi tekkimisel toeks. Kõik tegelusasjad on detailideni läbimõeldud koostöös füsioterapeudiga, niiet saame olla kindlad, millisel arenguetapil üht või teist mänguasja soovitada.

Loe lisaks

Miks Karloova?

Peaksime ikkagi ära rääkima ka selle, kuidas me endale nime leidsime. Praegu tundub ju väga lihtne ja selge, miks Tartu Karlova linnaosas alguse saanud ettevõtmise nimeks on Karloova. Tegelikult aga jõudsime selleni läbi kuudepikkuse otsingu. Ega asjata öelda, et tuleb kodust kaugemale minna, et sinna ringiga tagasi jõuda. Nii meiega juhtuski.
Loe lisaks