Kangastest ja taaskasutusest

Kui asusime kangaid valima, sai väga kiiresti selgeks, et need peavad olema naturaalsed ja võimalusel ka ökoloogilised. Kuna me oma laste pealt nägime, et maailmaavastamine käib teatud vanuses just suu kaudu, siis eesmärgiks sai võetud, et meie mänguasjad tõesti oleksid sobilikud suhu pistmiseks.


Meie põhikangad on spetsiaalselt meie jaoks kootud Eestis ja need omavad GOTS sertifikaati. Mida tähendab GOTS sertifikaat kangastel? GOTS (Global Organic Textile Standard) on orgaanilise tekstiili tootjatele antav sertifikaat ehk siis seda, et kangad on ökoloogiliselt puhtad. GOTSi on välja töötanud rahvusvaheline töögrupp ja sellepärast on see ka ülemaailmselt tunnustatud. GOTS sertifikaat jälgib, et tekstiilide tooraine oleks ökoloogiliselt puhtalt kasvatatud ja tagab ka, et kogu tootmisprotsess puuvillast kuni müügiks valmisoleva kangani oleks toimunud keskkonda säästvalt ja kõrgeid sotsiaalseid kriteeriumeid järgides.

Ostame kangast tootjalt, kes omab GOTS sertifikaati ja see tähendab seda, et puuvill on kasvatatud ilma kemikaalideta ja pole kasutatud geneetiliselt muundatud seemneid. Töölistele on loodud inimväärsed töötingimused ja nad saavad oma tööle väärilist palka. Peetakse kinni lubatud tööaegadest ja kõik töötavad seal vabatahtlikult. Ei kasutata lapstööjõudu. Ka värvid, mida kangaste värvimiseks kasutatakse, on läbinud range kontrolli ja ei tohi sisalda keelatud aineid ega tervistkahjustavaid saasteaineid. Me usume, et lastele mänguasju tehes on see kõik esmaoluline!

Setifikaadi kohta saab veel lähemalt lugeda siit.

Samuti usume me taaskasutuse vajalikkusesse. Kui saame anda omalt poolt väikese panuse keskkonna heaks, siis teeme seda suurima rõõmuga. Oleme koostööpartneriks suurtele rõivatööstustele Lõuna-Eestis, kus käime ise kohapeal tekstiilijäägist puuvillaseid kangaid valimas. Nii saame anda kangastele uue elu ja koha meie mänguasjadel. Oleme rõõmsad, et meie tooted saavad seeläbi unikaalse ilme ning on keskkonnasõbralikud.

Hooligem üksteisest ja meid ümbritsevast!
Eelmine
Tegelustekid
Järgmine
MIKS ON CE - vastavusmärgis OLULINE?

Vastused puuduvad

Email again: