MIKS ON CE - vastavusmärgis OLULINE?

Me oleme ka varasemalt rääkinud sellest, et beebidele mänguasju luues on meile kõige olulisem, et need oleksid lapsele ohutud. Sellest oleme lähtunud kõikides valikutes – mänguasjade kangad on kvaiteetsest ökoloogilisest puuvillast, puidust detailid on valmistatud Eestis ning vahatatud spetsiaalse vahaga. Kohe alguses sai meile ka selgeks, et kui soovime hakata valmistama mänguasju, siis peavad need vastama Euroopa Liidu nõuetele ning kandma vastavat CE - vastavusmärgist.

Seetõttu alustasime sellest, et lugesime väga hoolikalt läbi mänguasjade ohutusega seotud EL direktiivi ning ühtlustatud standardid. Sealt saime teadmised ohutute mänguasjade loomiseks – milliseid materjale peaksime kasutama, kui laiad ja pikad võivad olla mänguasjadel paelad, kui väiksed võivad olla puidust elemendid, milline peab olema õmblemistehnika, kuidas peame tooteid pakendama ning hoiustama jne. Arutasime koos õmblejaga kõik detailid läbi ning nii sündisid meie esimesed mänguasjade prototüübid. Et saaksime märgistada tooted CE – vastavusmärgisega, tuli need saata ka Terviseametisse vastavushindamisele. Terviseametis katsetatakse mänguasju – nende tugevust tõmbejõule, õmbluste kvaliteeti, kangaste sobivust ja teiste detailide vastavust nõuetele.

Pika töö tulemusena saame kinnitada, et Karloova mänguasjad on väga kvaliteetsed ning vastavad Euroopa liidu karmidele nõuetele ja kannavad CE – vastavusmärgist!

Mida tähendab CE-vastavusmärgis ostjale?

Me usume, et lastele mänguasja valides on esmaoluline vaadata kas toode kannab CE – vastavusmärgist. Mänguasjade kategooria on üks neist, millel peab olema CE – vastavusmärgis, et neid üleüldse Euroopa Liidus müüa võiks. CE – märgistus on garantiiks, et toode vastab Euroopa Liidu nõuetele ning on lapsele mängimiseks ohutu. See tähendab, et materjalid ei sisalda lastele ohtlikku keemiat ning tooted on läbinud vastavushindamise enne turule toomist. CE – märgistus on üks olulisemaid, mida silmas pidada kui osta lastele mänguasju, millega nad igapäevaselt otseselt kontaktis on. See on indikaator ostjale, et toode on kooskõlas kõigi oluliste õigusnormidega, eelkõige tervise-, ohutus- ja keskkonnakaitsenõuetega. Eriti oluline on vanematele CE – märgistust järgida ostes mänguasju beebidele, et mitte panna lapsi tahtmatult ohtlikku olukorda.

Beebidele mõeldud mänguasjade puhul on see märgis eriti oluline. CE – märgise kohta saate lähemalt lugeda veel siit: http://www.terviseamet.ee/kemikaaliohutus/toodete-ohutus/ce-maergis.html

CE-vastavusmärgis kinnitatakse tootja poolt nähtaval, loetaval ja kustutamatul viisil mänguasjale, mänguasjale kinnitatud etiketile või pakendile. Ka Karloova toodetel saab CE-märgis olema mänguasja etiketi küljes, pesujuhise kõrval. Samuti on seal info selle kohta, kuidas meiega kontakti võtta kui mänguasjaga peaks midagi juhtuma.

Meie julgeme küll omalt poolt soovitada, et kindlasti jälgige mänguasja ostes ka selle etiketti ning veenduge, et toode tõesti on ohutu enne see beebile andes.

Turvalist mänguaega teile, armsad sõbrad!

Eelmine
Kangastest ja taaskasutusest
Järgmine
Beebi areng ESIMESEL AASTAL

2 vastust

Email again:
WHJDaZAyplP 27. mai 2020
MlyVhpUwOfe
ZdPGkcsT 27. mai 2020
hNbdwrUCGMzXkmD